Wyszukiwarka
Powrót do rodziny . 3.07.2020

Dzisiaj po ponad dwóch latach pobytu w naszym domu, wrócił do swoich rodziców Oli. Cieszymy się bardzo. Miło jest widzieć jak ludzie wychodzą z kryzysu i rozpoczynają nowe życie. Dziecku i Rodzicom życzymy samych szczęśliwych chwil :-))) 

Czytaj Więcej
Powrót Bloga  rok 2020

Wracamy po długiej przerwie. Rok 2020 zapisze się w historii jako tok Coronawirusa. Przetrwaliśmy zdalną edukację, izolację z dwunastką dzieci na pokładzie...

Czytaj Więcej
Kwiecień 2019

Kwiecień plecień...  Kwiecień jest totalnie nieprzewidywalny...   Dzieci już dużo czasu spędzają na słoneczku... W kwietniu Wojtek obchodził swoje trzynaste urodziny. Z dziecka powoli robi się mężczyzna:-)))

Czytaj Więcej
Marzec 2019

Wreszcie nastała wiosna :-) W naszym domu także wiosenne nastroje. Swoje urodziny obchodziła w tym miesiącu Alicja. To już piętnaste urodziny :-)))  a  jeszcze niedawno Ala  była  małą ...

Czytaj Więcej
Styczeń 31.01.2019

W styczniu nasze pogotowie rodzinne obchodziło mały jubileusz. To już dziesięć lat  odkąd do naszego domu trafiają dzieci potrzebujące pomocy. Dokładnie 5.01.2009 roku przyjęliśmy pierwsze dziecko - Pawełka, który miał niecały tydzień.

Czytaj Więcej
28.12.2018 Boże Narodzenie

Święta, święta i po świętach... Ten wyjątkowy czas upłynął nam na doleczaniu chorób. Wigilię i oba dni świąteczne spędziliśmy w domu... Była z nami moja Mama.

Czytaj Więcej
15.12.2018  Grudniowi Mikołaje...

W grudniu czas nam płynie jeszcze szybciej niż w listopadzie. Próbujemy ogarnąć kalendarz.. Wielokrotnie trzeba by  być w kilku miejscach jednocześnie :-(  Rodzinom z wielodzietnym przydałby się dar bilokacji...

Czytaj Więcej
30.11.2018 Listopad

Oj jak szybko minął nam listopad. W naszym domu zmiany. Granci poszła do adopcji. W listopadzie w naszym domu odbyła się kolejna ocena fizjoterapeutyczna. ..

Czytaj Więcej
Październik 14.10.2018

W październiku biegamy od specjalisty do specjalisty. Robimy dzieciom badania psychologiczne, neurologiczne, sensoryczne, okulistyczne, laboratoryjne oraz obrazowe.

Czytaj Więcej
Wrzesień 30.09.2018

Wrzesień  minął nam prawie niezważenie. Dopiero rozpoczął się nowy rok szkolny, a już jest trzydziesty września. Ten jesienny miesiąc bogaty był w wydarzenia.  We wrześniu roczek obchodziła Weronika.

Czytaj Więcej
Nowy rok szkolny 9.09.2018

Nowy rok szkolny uznajemy za rozpoczęty. To szczególny rok. Ala kończy klasę ósmą. Czeka ją więc egzamin po szkole podstawowej, a potem rekrutacja do liceum. Będzie trudno.

Czytaj Więcej
Dni Fortu VI 25.08.2018

Fort VI położony przy ulicy Lutyckiej,  został zbudowany  w latach 1879–1883, gdy Polska była pod zaborami przez armię pruską. W tym czasie prawie cały Poznań był fortyfikowany. 

Czytaj Więcej
Ciechocinek  13-21.08.2018

Mam spore zaległości w pisaniu:-(  Niestety życie toczy się tak intensywnie, że albo nie ma kiedy, albo wieczorem nie starcza siły by usiąść i pisać... Mamy bardzo wymagający skład dzieci, w sumie wszystkie, może poza Jolką, są mobilne i pomysłowe :-))) 

Czytaj Więcej
Warszawa 10.08.2018

Nadszedł wreszcie ten długo wyczekiwany dzień :-))) Zabrałam moje najstarsze dziecko do Warszawy.  Jej też należy się dzień jedynaka, a raczej dwa dni jedynaka.

Czytaj Więcej
Weronika i Nicola 5.08.2018

Dzisiaj dzień jedynaka miała Nicola. Wykorzystałam sytuację, że odwieźliśmy Dagmarę i Klaudię do Chrząstowa. Były u nas na krótkich wakacjach.

Czytaj Więcej
Nowe domy dla...  :-) 4.08.2018

Bardzo dziękujemy p. Marcie Białowąs i PEPCO Poland za śliczne ubranka i zabawki dla naszych maluchów, średniaków i starszaków. PEPCO zrobiło nam ogromną niespodziankę. Dostaliśmy mnóstwo ubrań i zabawek :-)))

Czytaj Więcej
Wyprawa do Szczecina 31.07.2018

Nie zrażeni wczorajszymi przygodami wyruszyliśmy z dziećmi w kolejną wyprawę. Tym razem zabraliśmy Alę, Nicolę, Salimę, Olka i Mikołaja do muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie.

Czytaj Więcej
Urodziny Salimy i Granci 26.07.2018

W tym tygodniu walczymy z upałami. Dzieci siedzą w basenie, a dorośli chowają się w cieniu :-))) Dorośli chcieliby się gdzieś położyć, a dzieci wręcz przeciwnie... upocone biegają do upadłego.

Czytaj Więcej
Jolka 20.07.2018

Urlop się skończył a u nas znów pełna chata... Wszystkie dzieci wróciły z rodzin pomocowych... nawet Kasia. Niestety Sędzia także była na urlopie i nie miał kto wypisać urlopowania.

Czytaj Więcej
Monte San Angelo 8.07.2018

Jesteśmy niedaleko Sanktuarium Św. Michała Archanioła, na południu Włoch. To kolejny nasz wakacyjny przystanek. Z pensjonatu, w którym mieszkamy rozciąga się widok na zatokę Manfredonia.

Czytaj Więcej
Dolomity 30.06.2018

Dotarliśmy do Bressanone, w Dolomity. To jedno z najpiękniejszych miejsc w jakich kiedykolwiek byłam. Objechaliśmy park narodowy. My - łowcy widoków :-)))

Czytaj Więcej
W drogę... 28.06.18

Wakacje rozpoczęły się w poniedziałek, a u nas dzieje się. Rozpoczynamy urlop moprowski. Maluchy rozdaliśmy do  rodzin pomocowych. Koty także... Monia dziękujemy :-)))

Czytaj Więcej
15 lat razem :-)))  21.06.2018

21.06. obchodziliśmy piętnastą rocznicę ślubu.  21.06. obchodziliśmy piętnastą rocznicę ślubu. Jak te piętnaście lat szybko minęło:-))) Wiele pięknych wspomnień, troje dzieci. Jest co świętować.

Czytaj Więcej
Dzień Dziecka 1.06.2018

Ciągle upały. W tym roku Dzień Dziecka przebiegł nam bardzo spontanicznie. Gdy przyszła Natalia zabraliśmy nasze średniaki i starszaki do osiedlowego sklepu z zabawkami, by sobie coś wybrały.

Czytaj Więcej
Boże Ciało 31.05.2018

W tym roku upały są niemiłosierne. W Poznaniu termometry pokazują prawie codziennie  ponad 30 stopni w cieniu :-( . W zasadzie można powiedzieć, że w aktualnym roku mamy tylko dwie pory: lato i zima. 

Czytaj Więcej
Olek  27.05.2018

Mamy nowego chłopczyka - Olka. Olek ma półtora roku i trafił do pieczy zastępczej dwa tygodnie temu. Niestety nie do nas bezpośrednio, tylko do Domu Dziecka:-( Zastanawiam się jak to możliwe...

Czytaj Więcej
Pyrkon  19.05.2018

Wreszcie wybiła "godzina W". Rozpoczął się długo oczekiwany Pyrkon - zlot miłośników Fantastyki. Ala od pół roku oczekiwała tego wydarzenia i zbierała pieniądze na zakupy  w trakcie pobytu na Pyrkonie.

Czytaj Więcej
Dzieje się :-)   19.05.2018

Piątek, dla większości ludzi to dzień tygodnia, w którym zwalniają... piątek to początek weekendu, zapowiedź odpoczynku. Dla nas ten piątek to czas wzmożonego działania.

Czytaj Więcej
RSV... 22.04.2018

Ciągle mam zaległości w pisaniu. Ten wpis jest jeszcze z kwietnia. Przeleżał w wersji roboczej miesiąc :-(  Po prostu nie było czasu by pisać.Wirusy i bakterie wytoczyły nam wojnę :-(

Czytaj Więcej
Urodziny Wojtka 6.04.2018

W kwietniu obchodziliśmy urodziny naszego syna Wojtka. Skończył dwanaście lat :-) Jego urodziny zbiegły się wizytą mojego brata Jacka. Dostał więc na urodziny od "angielskiego" wujka wielki karton klocków lego star wars.

Czytaj Więcej
Wielkanoc 2.04.2018

Święta upłynęły nam spokojnie. Wczoraj Adam z delegacją dzieci odwiedził Tatę w Wapnie. Tato pozdrawiamy :-))) Niestety ja musiałam zostać z maluchami...

Czytaj Więcej
Wielka Sobota 31.03.2018

"Była taka święta noc betlejemska, gdy zostaliśmy wezwani głosami z Wysokości i wprowadzeni przez pasterzy do groty Twojego narodzenia. (…) Dzisiaj jesteśmy tu znowu – my, Twój Kościół – jesteśmy przy Twoim grobie, czuwamy." JP II

Czytaj Więcej
Zosia  29.03.2018

W naszym domu zagościł kolejny maluszek. Malutka Zosia, która być może zostanie w naszym domu tylko chwilę :-)))  Ma TATĘ, który ją kocha i to jej wielka nadzieja na przyszłość :-)))

Czytaj Więcej
Urodziny Kornelki  16.02.2018

Kornelka skończyła roczek :-)  i na roczek stanęła sobie w łóżeczku.  To bardzo radosne dziecko i ciekawe świata, choć rozwija się trochę wolniej niż rówieśnicy. Historia jej życia tłumaczy te spowolnienia.  Postępy robi z dnia na dzień :-)))

Czytaj Więcej
Walentynki 12-13.02.2018

W tym roku zorganizowaliśmy sobie walentynki wyjazdowe. Sami - bez dzieci :-))) Spędziliśmy dobę nad morzem w Niechorzu. Taki moment, by się zresetować, chwilę odpocząć i pobyć tylko ze sobą.

Czytaj Więcej
Urodziny Kasi 20.01.2018

W piątek obchodziliśmy pierwsze urodziny Kasi. Byli szczególni goście, uroczysta kolacja i tort ze świeczką. Kasia przez ten rok przybrała 4,5 kg, urosła o trzy rozmiary i nauczyła się samodzielnie siedzieć :-)

Czytaj Więcej