Wyszukiwarka
Monte San Angelo 8.07.2018

Jesteśmy niedaleko Sanktuarium Św. Michała Archanioła, na południu Włoch. To kolejny nasz wakacyjny przystanek. Z pensjonatu, w którym mieszkamy rozciąga się widok na zatokę Manfredonia.

Czytaj Więcej
Dolomity 30.06.2018

Dotarliśmy do Bressanone, w Dolomity. To jedno z najpiękniejszych miejsc w jakich kiedykolwiek byłam. Objechaliśmy park narodowy. My - łowcy widoków :-)))

Czytaj Więcej
W drogę... 28.06.18

Wakacje rozpoczęły się w poniedziałek, a u nas dzieje się. Rozpoczynamy urlop moprowski. Maluchy rozdaliśmy do  rodzin pomocowych. Koty także... Monia dziękujemy :-)))

Czytaj Więcej
15 lat razem :-)))  21.06.2018

21.06. obchodziliśmy piętnastą rocznicę ślubu.  21.06. obchodziliśmy piętnastą rocznicę ślubu. Jak te piętnaście lat szybko minęło:-))) Wiele pięknych wspomnień, troje dzieci. Jest co świętować.

Czytaj Więcej
Mikołaj 13.06.2018

Od wczoraj mamy nowego chłopczyka- Mikołaja. Ma trzy lata, wygląda na pięć... a funkcjonuje jak roczniak. Zupełnie nie zdaje sobie sprawy ze swojej siły...

Czytaj Więcej
Dzień Dziecka 1.06.2018

Ciągle upały. W tym roku Dzień Dziecka przebiegł nam bardzo spontanicznie. Gdy przyszła Natalia zabraliśmy nasze średniaki i starszaki do osiedlowego sklepu z zabawkami, by sobie coś wybrały.

Czytaj Więcej
Boże Ciało 31.05.2018

W tym roku upały są niemiłosierne. W Poznaniu termometry pokazują prawie codziennie  ponad 30 stopni w cieniu :-( . W zasadzie można powiedzieć, że w aktualnym roku mamy tylko dwie pory: lato i zima. 

Czytaj Więcej
Olek  27.05.2018

Mamy nowego chłopczyka - Olka. Olek ma półtora roku i trafił do pieczy zastępczej dwa tygodnie temu. Niestety nie do nas bezpośrednio, tylko do Domu Dziecka:-( Zastanawiam się jak to możliwe...

Czytaj Więcej
Pyrkon  19.05.2018

Wreszcie wybiła "godzina W". Rozpoczął się długo oczekiwany Pyrkon - zlot miłośników Fantastyki. Ala od pół roku oczekiwała tego wydarzenia i zbierała pieniądze na zakupy  w trakcie pobytu na Pyrkonie.

Czytaj Więcej
Dzieje się :-)   19.05.2018

Piątek, dla większości ludzi to dzień tygodnia, w którym zwalniają... piątek to początek weekendu, zapowiedź odpoczynku. Dla nas ten piątek to czas wzmożonego działania.

Czytaj Więcej
RSV... 22.04.2018

Ciągle mam zaległości w pisaniu. Ten wpis jest jeszcze z kwietnia. Przeleżał w wersji roboczej miesiąc :-(  Po prostu nie było czasu by pisać.Wirusy i bakterie wytoczyły nam wojnę :-(

Czytaj Więcej
Urodziny Wojtka 6.04.2018

W kwietniu obchodziliśmy urodziny naszego syna Wojtka. Skończył dwanaście lat :-) Jego urodziny zbiegły się wizytą mojego brata Jacka. Dostał więc na urodziny od "angielskiego" wujka wielki karton klocków lego star wars.

Czytaj Więcej
Wielkanoc 2.04.2018

Święta upłynęły nam spokojnie. Wczoraj Adam z delegacją dzieci odwiedził Tatę w Wapnie. Tato pozdrawiamy :-))) Niestety ja musiałam zostać z maluchami...

Czytaj Więcej
Wielka Sobota 31.03.2018

"Była taka święta noc betlejemska, gdy zostaliśmy wezwani głosami z Wysokości i wprowadzeni przez pasterzy do groty Twojego narodzenia. (…) Dzisiaj jesteśmy tu znowu – my, Twój Kościół – jesteśmy przy Twoim grobie, czuwamy." JP II

Czytaj Więcej
Zosia  29.03.2018

W naszym domu zagościł kolejny maluszek. Malutka Zosia, która być może zostanie w naszym domu tylko chwilę :-)))  Ma TATĘ, który ją kocha i to jej wielka nadzieja na przyszłość :-)))

Czytaj Więcej
Urodziny Kornelki  16.02.2018

Kornelka skończyła roczek :-)  i na roczek stanęła sobie w łóżeczku.  To bardzo radosne dziecko i ciekawe świata, choć rozwija się trochę wolniej niż rówieśnicy. Historia jej życia tłumaczy te spowolnienia.  Postępy robi z dnia na dzień :-)))

Czytaj Więcej
Walentynki 12-13.02.2018

W tym roku zorganizowaliśmy sobie walentynki wyjazdowe. Sami - bez dzieci :-))) Spędziliśmy dobę nad morzem w Niechorzu. Taki moment, by się zresetować, chwilę odpocząć i pobyć tylko ze sobą.

Czytaj Więcej
Urodziny Kasi 20.01.2018

W piątek obchodziliśmy pierwsze urodziny Kasi. Byli szczególni goście, uroczysta kolacja i tort ze świeczką. Kasia przez ten rok przybrała 4,5 kg, urosła o trzy rozmiary i nauczyła się samodzielnie siedzieć :-)

Czytaj Więcej
Święto wędrowania... 6.01.2018

Dzisiaj uroczystość  uroczystość Trzech Króli. Pozdrawiamy Was nowo rocznie :-) W naszej parafii odpust oraz orszak Trzech Króli. Spodziewamy się gości więc prawdopodobnie nie weźmiemy udziału  w orszaku i koncercie na lotnisku.

Czytaj Więcej
"Salon Cudownych Przemian"

U nas nadal świątecznie :-))) Dziękujemy Justynie i Maciejowi Politowskim, Pracownikom i Klientom Salonu "Cudownych Przemian" ul Twardowskiego w Poznaniu za dar serca :-)))

Czytaj Więcej
Świątecznie :-) 23.12.2017

Dzisiaj kolejny wyjątkowy dzień dla naszych maluchów i średniaków. Odwiedziła nas pani Basia Graczyk z przepięknymi prezentami dla naszych  dzieci :-)  Największą...

Czytaj Więcej
Mikołaje 22.12.2017

Dzisiaj spotkała nas wielka niespodzianka. Odwiedziła nas Pani Arleta ze Szkoły Podstawowej w Dąbrówce z całą górą prezentów.

Czytaj Więcej
Talenty artystyczne 22.12.2017

 Coraz bliżej święta., a maluchy znów chore:-) Czyż  tradycji musi stać się dość i koniecznie w świątecznym czasie trzeba odwiedzić izbę przyjęć???  Bez odwiedzin na SORze święta nieważne. 

Czytaj Więcej
Koncert Ali 17.12.2017

Ala uczęszcza na zajęcia wokalne do szkoły Muzycznej "Amplituda".  To taka mała, kameralna szkoła muzyczna.  Dzieci nie mają egzaminów semestralnych, lecz co pół roku odbywa się koncert popisowy. 

Czytaj Więcej
Weronika 15.12.2017

Dzisiaj przyjęliśmy nasze bożonarodzeniowe dziecko - malutką Weronikę. Weroniczka ma trzy miesiące i świat nie był dla niej do tej pory ani bezpieczny ani przewidywalny.

Czytaj Więcej
Gala Rodzin 12.12. 2017

12 grudnia uczestniczyliśmy w Gali Rodzin, która została zorganizowana z okazji pierwszej rocznicy działalności centrum Inicjatyw Rodzinnych i zakończenia kampanii " mamy etaty dla mamy i taty". 

Czytaj Więcej
Pożegnanie Neli  6.12.2017

Dzisiaj Sąd zrobił mikołajkowy prezent Neli i Jej Rodzicom. Doczekali się postanowienia o powierzeniu pieczy.  Od dziś Nela ma mamę i tatę na zawsze :-)))

Czytaj Więcej
Urodziny Norberta  2.12.2017

Dzisiaj wielki dzień. Norbert skończył trzy latka :-))) Był tort ze świeczką i  mnóstwo gości.  Tak się złożyło że gościliśmy drugą grupę studentek fizjoterapii czwartego roku UM.

Czytaj Więcej
Aparaty słuchowe. 1.12.2017

Nicola i Wojtek mają nowe aparaty słuchowe. Co trzy lata dzieciom należy się refundacja z NFZ w wysokości 2000 zł.  Niestety poprzedni aparat Wojtka nie wytrzymał trzech lat:-(.

Czytaj Więcej
Blak Friday 25.11.2017

Do świat Bożego Narodzenia jeszcze miesiąc, ale  w Poznaniu  już można poczuć zapach świątecznej atmosfery. Przy Placu Wolności ruszyło Poznańskie Betlejem.

Czytaj Więcej
Ż... jak życie 22.11.2017

Życie... nasze codzienne... toczy się, jak lokomotywa w wierszu Tuwima. Rankiem powoli, ospale,  potem coraz szybciej, a wieczorem trudno wyhamować. Dzień w naszym domu rozpoczyna się  wcześnie,  parę minut po  piątej.

Czytaj Więcej
Goście Goście... 9.11.2017

Dzisiaj szczególny dzień. Najpierw gościliśmy Angelikę - naszą panią porucznik, potem  Monikę i Isaaca. Nasi goście wpadli do nas na naszą popisową Cafe latte i by pobawić się z dziećmi :-)))

Czytaj Więcej
Zaduszki 2.11.2017

Dzisiaj Dzień Zaduszny. Wspominamy naszych bliskich zmarłych i modlimy się za dusze czyśćcowe - wierząc, że nasza modlitwa i światło zniczy wypraszają im niebo. Dopiero dzisiaj wyruszyliśmy na cmentarz.

Czytaj Więcej