Wyszukiwarka
Pyrkon  19.05.2018

Wreszcie wybiła "godzina W". Rozpoczął się długo oczekiwany Pyrkon - zlot miłośników Fantastyki. Ala od pół roku oczekiwała tego wydarzenia i zbierała pieniądze na zakupy  w trakcie pobytu na Pyrkonie.

Czytaj Więcej
Dzieje się :-)   19.05.2018

Piątek, dla większości ludzi to dzień tygodnia, w którym zwalniają... piątek to początek weekendu, zapowiedź odpoczynku. Dla nas ten piątek to czas wzmożonego działania.

Czytaj Więcej
RSV... 22.04.2018

Ciągle mam zaległości w pisaniu. Ten wpis jest jeszcze z kwietnia. Przeleżał w wersji roboczej miesiąc :-(  Po prostu nie było czasu by pisać.Wirusy i bakterie wytoczyły nam wojnę :-(

Czytaj Więcej
Urodziny Wojtka 6.04.2018

W kwietniu obchodziliśmy urodziny naszego syna Wojtka. Skończył dwanaście lat :-) Jego urodziny zbiegły się wizytą mojego brata Jacka. Dostał więc na urodziny od "angielskiego" wujka wielki karton klocków lego star wars.

Czytaj Więcej
Wielkanoc 2.04.2018

Święta upłynęły nam spokojnie. Wczoraj Adam z delegacją dzieci odwiedził Tatę w Wapnie. Tato pozdrawiamy :-))) Niestety ja musiałam zostać z maluchami...

Czytaj Więcej
Wielka Sobota 31.03.2018

"Była taka święta noc betlejemska, gdy zostaliśmy wezwani głosami z Wysokości i wprowadzeni przez pasterzy do groty Twojego narodzenia. (…) Dzisiaj jesteśmy tu znowu – my, Twój Kościół – jesteśmy przy Twoim grobie, czuwamy." JP II

Czytaj Więcej
Zosia  29.03.2018

W naszym domu zagościł kolejny maluszek. Malutka Zosia, która być może zostanie w naszym domu tylko chwilę :-)))  Ma TATĘ, który ją kocha i to jej wielka nadzieja na przyszłość :-)))

Czytaj Więcej
Urodziny Kornelki  16.02.2018

Kornelka skończyła roczek :-)  i na roczek stanęła sobie w łóżeczku.  To bardzo radosne dziecko i ciekawe świata, choć rozwija się trochę wolniej niż rówieśnicy. Historia jej życia tłumaczy te spowolnienia.  Postępy robi z dnia na dzień :-)))

Czytaj Więcej
Walentynki 12-13.02.2018

W tym roku zorganizowaliśmy sobie walentynki wyjazdowe. Sami - bez dzieci :-))) Spędziliśmy dobę nad morzem w Niechorzu. Taki moment, by się zresetować, chwilę odpocząć i pobyć tylko ze sobą.

Czytaj Więcej
Urodziny Kasi 20.01.2018

W piątek obchodziliśmy pierwsze urodziny Kasi. Byli szczególni goście, uroczysta kolacja i tort ze świeczką. Kasia przez ten rok przybrała 4,5 kg, urosła o trzy rozmiary i nauczyła się samodzielnie siedzieć :-)

Czytaj Więcej
Święto wędrowania... 6.01.2018

Dzisiaj uroczystość  uroczystość Trzech Króli. Pozdrawiamy Was nowo rocznie :-) W naszej parafii odpust oraz orszak Trzech Króli. Spodziewamy się gości więc prawdopodobnie nie weźmiemy udziału  w orszaku i koncercie na lotnisku.

Czytaj Więcej
"Salon Cudownych Przemian"

U nas nadal świątecznie :-))) Dziękujemy Justynie i Maciejowi Politowskim, Pracownikom i Klientom Salonu "Cudownych Przemian" ul Twardowskiego w Poznaniu za dar serca :-)))

Czytaj Więcej
Świątecznie :-) 23.12.2017

Dzisiaj kolejny wyjątkowy dzień dla naszych maluchów i średniaków. Odwiedziła nas pani Basia Graczyk z przepięknymi prezentami dla naszych  dzieci :-)  Największą...

Czytaj Więcej
Mikołaje 22.12.2017

Dzisiaj spotkała nas wielka niespodzianka. Odwiedziła nas Pani Arleta ze Szkoły Podstawowej w Dąbrówce z całą górą prezentów.

Czytaj Więcej
Talenty artystyczne 22.12.2017

 Coraz bliżej święta., a maluchy znów chore:-) Czyż  tradycji musi stać się dość i koniecznie w świątecznym czasie trzeba odwiedzić izbę przyjęć???  Bez odwiedzin na SORze święta nieważne. 

Czytaj Więcej
Koncert Ali 17.12.2017

Ala uczęszcza na zajęcia wokalne do szkoły Muzycznej "Amplituda".  To taka mała, kameralna szkoła muzyczna.  Dzieci nie mają egzaminów semestralnych, lecz co pół roku odbywa się koncert popisowy. 

Czytaj Więcej
Weronika 15.12.2017

Dzisiaj przyjęliśmy nasze bożonarodzeniowe dziecko - malutką Weronikę. Weroniczka ma trzy miesiące i świat nie był dla niej do tej pory ani bezpieczny ani przewidywalny.

Czytaj Więcej
Gala Rodzin 12.12. 2017

12 grudnia uczestniczyliśmy w Gali Rodzin, która została zorganizowana z okazji pierwszej rocznicy działalności centrum Inicjatyw Rodzinnych i zakończenia kampanii " mamy etaty dla mamy i taty". 

Czytaj Więcej
Pożegnanie Neli  6.12.2017

Dzisiaj Sąd zrobił mikołajkowy prezent Neli i Jej Rodzicom. Doczekali się postanowienia o powierzeniu pieczy.  Od dziś Nela ma mamę i tatę na zawsze :-)))

Czytaj Więcej
Urodziny Norberta  2.12.2017

Dzisiaj wielki dzień. Norbert skończył trzy latka :-))) Był tort ze świeczką i  mnóstwo gości.  Tak się złożyło że gościliśmy drugą grupę studentek fizjoterapii czwartego roku UM.

Czytaj Więcej
Aparaty słuchowe. 1.12.2017

Nicola i Wojtek mają nowe aparaty słuchowe. Co trzy lata dzieciom należy się refundacja z NFZ w wysokości 2000 zł.  Niestety poprzedni aparat Wojtka nie wytrzymał trzech lat:-(.

Czytaj Więcej
Blak Friday 25.11.2017

Do świat Bożego Narodzenia jeszcze miesiąc, ale  w Poznaniu  już można poczuć zapach świątecznej atmosfery. Przy Placu Wolności ruszyło Poznańskie Betlejem.

Czytaj Więcej
Ż... jak życie 22.11.2017

Życie... nasze codzienne... toczy się, jak lokomotywa w wierszu Tuwima. Rankiem powoli, ospale,  potem coraz szybciej, a wieczorem trudno wyhamować. Dzień w naszym domu rozpoczyna się  wcześnie,  parę minut po  piątej.

Czytaj Więcej
Goście Goście... 9.11.2017

Dzisiaj szczególny dzień. Najpierw gościliśmy Angelikę - naszą panią porucznik, potem  Monikę i Isaaca. Nasi goście wpadli do nas na naszą popisową Cafe latte i by pobawić się z dziećmi :-)))

Czytaj Więcej
Zaduszki 2.11.2017

Dzisiaj Dzień Zaduszny. Wspominamy naszych bliskich zmarłych i modlimy się za dusze czyśćcowe - wierząc, że nasza modlitwa i światło zniczy wypraszają im niebo. Dopiero dzisiaj wyruszyliśmy na cmentarz.

Czytaj Więcej
Light  Party 31.10.2017

W naszym domu znów zrobiło się międzynarodowo. Gościliśmy Marli i kilka innych osób z Poznan International Church. Marli przywiozła nam przepyszne naleśniki i domowej roboty lody :-)))

Czytaj Więcej
Pożegnanie Marzenki 29.10.2017

W piątek pożegnaliśmy Marzenkę. Była u nas prawie dwa lata. Wreszcie ma Mamę i Tatę - takich na zawsze :-)))  Życzymy nowej rodzinie wielu szczęśliwych chwil :-))) i dziękujemy za kwiaty i słodycze :-))) 

Czytaj Więcej
Podziękowania 17.10.2017

W piątek  spotkała nas niespodzianka. Dostaliśmy od Pani Oli Szczepaniak dostawkę X Rider 2w1 do wózka, za którą bardzo, bardzo dziękujemy :-))))

Czytaj Więcej
Ślub Jessicy i Szymona  30.09.2017

We wrześniu podróżujemy. Byliśmy  na weselu w Zakopanem, tydzień później jechałam na konferencję dla nauczycieli szkół specjalnych do Brennej, niedaleko Szczyrku. 29.10 przyszedł czas na Nowy Sącz.

Czytaj Więcej
Urodziny Nicolki 24.09.2017

Nicola skończyła wczoraj dziewięć lat.  Jak ten czas leci... Pamiętam - całkiem niedawno jej roczek, a już na torcie pojawiło się dziewięć świeczek. Była też kolejna lala w prezencie,

Czytaj Więcej
Przedszkole 2.09.2017

Wakacje i... po wakacjach. Przenieśliśmy naszą stronę, a więc i blog na Home.pl. Zachwyceni nie jesteśmy, niestety...  Na blogu nie da się dodawać komentarzy.

Czytaj Więcej
Zmiany... 9.08.2017

Mało ostatnio piszemy, a to dlatego, że niemiecka firma w której wykupiliśmy stronę rezygnuje z polskiej filii :-( Musimy się przenieść na inny serwer...

Czytaj Więcej
Urlop... 26.07.2017

Jesteśmy już po urlopie. Co roku możemy " nie sprawować opieki nad dziećmi przyjętymi do pogotowia" przez ponad dwa tygodnie :-))) To czas by pobyć tylko z naszymi....

Czytaj Więcej