Marzec 2019

Wreszcie nastała wiosna :-) W naszym domu także wiosenne nastroje. Swoje urodziny obchodziła w tym miesiącu Alicja. To już piętnaste urodziny :-)))  a  jeszcze niedawno Ala  była  małą dziewczynką z kiteczkami i różowymi gumeczkami.  Za trzy lata nasze pierworodne dziecko będzie pełnoletnie... 
W marcu w ramach wymiany szkolnej  gościliśmy Lenę z Olpe.  Najpierw uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej jechali do Niemiec, w marcu rodziny poznańskie przyjmowały niemiecką młodzież. Dziewczynki zaprzyjaźniły się ze sobą. Wspólnie zwiedziły Toruń i Puszczykowo.  Było sporo zajęć integracyjnych w szkole i poza nią.

20190327_200504jpg

W marcu nasze maluchy przechodziły diagnozy, badania neurologiczne, psychologiczne  i psychiatryczne. U jednego naszego średniaka specjaliści wykluczyli  autyzm :-))) To bardzo dobra wiadomość. Okazało się,  że zaburzenia mają charakter środowiskowy i postraumatyczny.  Daje to nadzieję na przyszłość tego dziecka... ale wymaga jeszcze ogromu pracy. 
W marcu do adopcji poszła Jolka :-))) Doczekała się wreszcie swoich rodziców :-)))  Rodzicom i Dziecku życzymy samych szczęśliwych chwil :-)))
Poza odejściem Joli na razie nie zanosi się na żadne zmiany. Sprawy pozostałych dzieci są na tyle skomplikowane, że potrzeba czasu na ich rozwiązanie.
 Od jakiegoś czasu nasza Nicola rozwija się artystycznie. Uczestniczyła w Ogólnopolskim przeglądzie teatrów dzieci i młodzieży z wada słuchu. Zespół zajął drugie miejsce.   Nicoli bardzo podobała się wycieczka do Szczecina. 

20190318_171952jpg
Dziękujemy wszystkim, którzy obdarowali nas w tym miesiącu odzieżą i kosmetykami niemowlęcymi i zabawkami. Dziękujemy Pani, która przywiozła nam mnóstwo kosmetyków ze zlikwidowanego przez siebie sklepu :-))) Dziękujemy za paczkę z odzieżą z Wrocławia :-))).