Przedszkole 2.09.2017

Wakacje i... po wakacjach. Przenieśliśmy naszą stronę, a więc i blog na Home.pl. Zachwyceni nie jesteśmy, niestety...  W  blogowej zakładce  nie da się dodawać komentarzy :-((( Za to dyskwalifikacja !!!  Myślimy, jak sobie z tym problemem poradzić... Wpisy będzie można prawdopodobnie komentować w osobnej zakładce pod nazwą forum,  którą stworzymy niebawem. Sporo zapłaciliśmy za tę  stronę i dlatego jesteśmy niezadowoleni z jej ograniczeń.  W trakcie usługi okazało się, że cena obejmuje jedynie 5 godzin pracy informatyka. Za mało by przenieść  blog w całości. Będziemy  go uzupełnić sukcesywnie,  jak z grubsza,  ogarniemy początek września... Prosimy o cierpliwość :-))) Edycja w 1@1 była prostsza  i dawała dużo więcej możliwości... Niestety, ta niemiecka firma wycofała się z polskiego rynku. 
W naszym życiu ostatnio bardzo intensywnie. Nela wróciła ze szpitala. Nie jest niczym poważnym i nieodwracalnym zarażona, ale wymaga nebulizacji  i lekkiej izolacji. Przyjęliśmy też nowe dziecko, ale o Natalii -  jutro. Na razie w naszym domu akcja - szkoła i przedszkole. 
Nasze przedszkolaki: Marzenka i Salima uczestniczyły w dniach adaptacyjnych i zaczęły swoją przygodę z przedszkolem. Marzenka od początku była zachwycona zabawkami, Paniami, piosenkami... a Salimka niekoniecznie :-( . Trzymała się blisko mnie, nie chciała się przywitać. Wiele czasu potrzebowała by zacząć się bawić. Pierwszy września też nie był najlepszy. Zdążyłam zamknąć drzwi od sali, zanim zorientowała się że zostaje sama. Przez drzwi słyszałam jak krzyczy...  Potem podobno było już dobrze :-)  Salima jest skrajnym wcześniakiem i rozwojowo jeszcze nie jest trzylatkiem. Jakieś trzy miesiące temu włączył jej się lęk separacyjny.  Nie odstępuje nas na krok - szczególnie Adama. Gdy przyjechała jej mama po długiej nieobecności w życiu dziecka - nie chciała nawet do niej podejść. Torba żelków i chrupek trochę pomogła, ale do końca nie usiadła mamie na kolanach. 
Pierwszego września swój nowy rok szkolny rozpoczęła też Alicja. Ala jest uczennicą klasy siódmej "a" Katolickiej Szkoły Podstawowej im Św Stanisława Kostki. Bardzo cieszymy się, że dostała się do klasy z poszerzonym angielskim.  Była Msza Św na rozpoczęcie roku szkolnego. Odebraliśmy pierwszego września mundurki a  dzieci zapoznały się z wychowawczynią - bardzo miłą Panią uczącą języka francuskiego. Szkoda tylko, że będzie uczyć jedynie sześć osób, które wybrały francuski. Reszta klasy w tym Ala, wybrała niemiecki, jako drugi język.  Kontakt z wychowawczynią jedynie w trakcie lekcji wychowawczych. Ala do tej szkoły poszła razem ze swoja przyjaciółką, więc nie będzie sama :-))) Wojtek i Nicolka zaczynają swoją przygodę z nauką w poniedziałek. Ja pracuję już od 22.08, a tak intensywniej od 28.08 :-)
Dziękujemy wszystkim, którzy ostatnio ofiarowali nam wózek, zabawki i ubranka dla dzieci :-)))

20170831_160749jpg