Urodziny Nicolki 24.09.2017

Nicola skończyła wczoraj dziewięć lat.  Jak ten czas leci... Pamiętam - całkiem niedawno jej roczek, a już na torcie pojawiło się dziewięć świeczek. Była też kolejna lala w prezencie, tym razem noworodek, którego można kąpać. Nicola nadal bawi się jedynie lalkami. Czasami buduje coś z klocków duplo, ale tylko wtedy gdy ma towarzystwo w zabawie. Nicola skończyła dziewięć lat, ale rozwojowo to siedmiolatka. Ma więc jeszcze prawo bawić się lalkami. Lubi też rysować. Od Babci dostała mega kolorowankę i kredki. Dzisiaj zabrała do szkoły całą siatkę niespodzianek dla swoich koleżanek z klasy.  
W weekend uczestniczyłam w konferencji na temat autyzmu w Brennej. Szkoła wysłała mnie na czterodniową konferencję. Brenna to miejscowość niedaleko Szczyrku. Teraz nieustannie tam pada. Wszystkie rzeczki i strumyczki przekroczyły stan alarmowy. Pozalewało niżej położone drogi...  By dojechać trzeba było korzystać z licznych objazdów. Wszyscy uczestnicy spotkania zastanawiali się czy da się wyjechać czy już nie???
Ten wyjazd dla mojego męża był wyzwaniem. Adam sam był jedynie w sobotę, i w nocy, ale i tak to ogromny wysiłek. Musiałam wrócić w nocy z soboty na niedzielę, gdyż Nela się rozchorowała.  Miała podłączony pulsoksymetr i ważyło się czy wróci do szpitala... Na szczęście po nebulizacji zaczęła oddychać w sposób zadowalający. Dziękujemy też mojej Mamie za pomoc :-) To ona zjawiła się jako pierwsza w nocy, by w razie co, Adam mógł pojechać do izby przyjęć kliniki dziecięcej. 
Cały czas mamy w domu wirusówkę.  Salima i Marzenka nie chodzą do przedszkola :-( Reszta ciągle smarka. Cieszę się jedynie z tego że u żadnego z dzieci nie rozwinęło się zapalenie płuc. 
Spotkała nas też w weekend niespodzianka. Zjawiła się w naszym domu Młoda Para z Mosiny z torbą zabawek. Zamiast kwiatów poprosili gości weselnych o zabawki. Bardzo, bardzo dziękujemy :-))) Jeśli nas czytacie,  prześlijcie nam e-mailem choć swoje imiona i jeśli chcecie zdjęcie ślubne. Pokażemy światu dobrych ludzi. :-)))

20170924_123156jpg
prezenty od Państwa Młodych z Mosiny.

20170922_135411jpg
Brenna.