Nicolka, zdjęcie 08.2009

W związku z przykrościami,  które miało jedno z pogotowi rodzinnych w Poznaniu, zamieszczając na swojej stronie podobną zakładkę, informujemy iż bardzo się staramy by dzieci przebywające w naszym pogotowiu otrzymywały od nas wszystko co jest im potrzebne i jeszcze więcej. Pieniądze, które otrzymujemy na dzieci są wystarczające na ich utrzymanie i przeznaczamy je wyłącznie na nie.

Zakładka ta została stworzona jako nasza odpowiedź na apel konkretnych osób, które dobrowolnie, z potrzeby serca, chciały coś od siebie  ofiarować  dzieciom, by było im łatwiej i jeszcze lepiej, a nie wiedziały co by się przydało, lub miały śliczne ubrania dziecięce i zabawki po dzieciach i nikogo w rodzinie kto miałby małe dzieci, a szkoda było wyrzucić...  

Wszystko to w wolności i jedynie z potrzeby serca....

Za każdy nawet najmniejszy dar i życzliwość bardzo dziękujemy :-)


Jeśli masz potrzebę serca, chciałbyś coś ofiarować dzieciom,  możesz to uczynić:

 

  • Przekazując nam nowe lub używane ubrania dziecięce w rozmiarach od
  • 46 - wcześniaki do 146 -chłopcy i dziewczynki.
  • Odzieżą, akcesoriami dziecięcymi i zabawkami dzielimy się z zaprzyjaźnionymi pogotowiami rodzinnymi i rodzinami biologicznymi naszych dzieci. Każde dziecko opuszczające nasz dom, wracające do rodziny biologicznej lub  przekazywane innej rodzinie zastępczej otrzymuje od nas wyprawkę.
  • Bardzo prosimy nie przynosić odzieży dla osób dorosłych. Nie mamy co z nią zrobić. Chętnie przyjmujemy odzież dziecięcą - do rozmiaru 146.
  • Chętnie przyjmujemy pieluchy jednorazowe w każdym rozmiarze ( aktualnie najbardziej potrzebne są  4 i 5 i 6)  chusteczki nawilżone, kosmetyki dziecięce: (płyny do kąpieli dla noworodków typu Emolium, Oilatum...,  płyny dla niemowląt, płyny do kąpieli i szampony dla przedszkolaków,  zwykłe mydło w płynie do mycia rąk lub mydło antybakteryjne, płyny do prania, chusteczki w pudełkach, ręczniki papierowe...)   Praktyczne prezenty są zawsze najlepsze :-)))
  • Chętnie przyjmujemy żywność przeznaczoną dla dzieci: mleko modyfikowane nr 1-4   (aktualnie dzieci piją Bebilon 1, 2 i 3 ), także Bebilon pepti lub Bebilon Nenatal, słoiczki z obiadkami i deserkami dla niemowląt, kaszki mleczne, soczki dla niemowląt, płatki śniadaniowe, ciasteczka dla maluchów np biszkopty ( także bezglutenowe), ciastka bez czekolady ...
  • Przyjmujemy zabawki używane  lub nowe , także ogrodowe. (Z wyjątkiem drobnych pluszaków i puzzli powyżej 260 elementów. )
  • Miłym prezentem są zawsze Lekarstwa typu Calcium, Ibum, Paracetamol, Pulmeo, Mukosolwan, witaminy , plasterki na skaleczenia, ... U nas zawsze są potrzebne. :-)

 

Jeśli jesteś lekarzem, psychologiem, logopedą,  możesz nam pomóc, nieodpłatnie  konsultując któreś  z naszych dzieci. Taka pomoc jest nam bardzo potrzebna.


Możesz nam pomóc wspierając nas modlitewnie, szerząc tam gdzie mieszkasz ideę rodzicielstwa zastępczego, rozsyłając link do naszej strony znajomym.

 

Za każdy odruch serca z góry dziękujemy!!!! 

 

Informujemy, że od dnia 1.07.2013 roku nasze pogotowie przestało być członkiem Stowarzyszenia Rodzin Pogotowia Rodzinnego, nie możemy więc otrzymywać  darowizn przez to Stowarzyszenie.  

Możemy otrzymywać darowizny jako rodzina zastępcza. Z tego tytułu jesteśmy zwolnieni od podatku od spadków i darowizn. Darowizna koniecznie musi być opatrzona tytułem "na potrzeby pogotowia rodzinnego."

 Bank PKO: nr konta: 27 1020 4027 0000 1202 0119 1006